Make an appointment
Zielarz
magister Arkadiusz Ciołkowski
Dyplomowany zielarz, fitoterapeuta

Arkadiusz Ciołkowski – dyplomowany zielarz - fitoterapeuta, specjalista z zakresu terapii ziołowych podstawowych oraz wspomagających leczenie farmakologiczne. Absolwent pierwszych w Polsce studiów podyplomowych „Towaroznawstwo zielarskie, kosmetyczne i żywności funkcjonalnej”, które ukończył broniąc pracę dyplomową o stosowaniu ziołowych preparatów galenowych w leczeniu rozległych owrzodzeń żylakowych. Absolwent kursu „Towaroznawstwa zielarskiego” w Instytucie Roślin i Przetworów Zielarskich w Poznaniu. Twórca pierwszego w Polsce Gabinetu Porad Zielarskich oraz pierwszej w kraju Pracowni Zielarskiej w której wytwarzane są preparaty galenowe jego autorstwa. Autor licznych receptur zielarskich oraz  artykułów w miesięczniku ZDROWIE. Członek Polskiego Komitetu Zielarskiego oraz członek sekcji Fitoterapii ludzi, Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów. Ziołolecznictwem zajmuje się od ponad dziesięciu lat.

Prywatnie – miłośnik podróży po Polsce, twórca domowych nalewek leczniczych i smakowych, szczęśliwy mąż i tata, niepoprawny optymista, pożeracz książek, wielbiciel prawd jakie kryje w sobie Natura.

Ulubione motto:
„Nie jestem ani uzdrawiaczem, ani cudotwórcą, ani nieomylnym. Chciałbym tylko przynajmniej odrobinę mojej zdobytej wiedzy i doświadczenia przekazać ludziom cierpiącym i nieszczęśliwym oraz pokazać to ogromne bogactwo, jakie daje nam żywa przyroda dla ratowania ludzkiego zdrowia."
                                                                                                                                                                     Ojciec Czesław Klimuszko